Herkimer

Herkimer

Tento kameň dodáva energiu tvorivým schopnostiam, ktoré prebúdza k životu a ďalej zlepšuje. Jedná sa o účinne fungujúci kryštál umožňujúci naladenie - najmä v prípade menších a veľmi priezračných kryštálov. Podnecuje duševné schopnosti - napríklad jasnozrivosť, duchovné videnie a telepatiu. Súčasne pomáha spomenúť si na sny a porozumieť ich obsahu. Prečisťuje čakry a otvára kanál, ktorým môže prúdiť duchovná energia. Dá sa použiť na získanie informácií z minulých životov, ktoré vám pomôžu odhaliť príčiny blokov alebo stagnácie duchovného rastu. Herkimer diamant potom zaistí jemné odstránenie prekážok a ich transformáciu, ktorá posunie vašu dušu zase o kúsok dopredu. Kryštál aktivuje svetelné telo.

Herkimer diamant naladí ľudí na spoločnú vlnovú dĺžku. V takom prípade potrebuje každý človek jeden kryštál. Napomáha prejavom telepatie, zvlášť pri prvých praktických pokusoch. Dokáže zladiť liečiteľa s pacientom. Je obdarený kryštalickou pamäťou, do ktorej je možné ukladať informácie. Dá sa naprogramovať tak, aby k vám prilákal iných ľudí. Predstavuje jeden z najsilnejších kryštálov vhodných na odstránenie elektromagnetického znečistenia alebo rádioaktivity. Blokuje geopatogénne zóny a súčasne skvele poslúži, keď sa rozmiestni okolo domu alebo lôžka. K posledne menovaným účelom je potrebné použiť väčšie kusy.

Liečebné využitie
Herkimer diamant má detoxikačné účinky. Chráni pred rádioaktivitou a lieči choroby spôsobené priamym kontaktom. Prináša úľavu pri nespavosti spôsobenej geopatogénnymi poruchami, či elektromagnetickým smogom. Napráva bunkové poškodenie DNA a metabolickú nerovnováhu. Potláča v tele napätie. Dokáže odhaliť zranenia a nerovnováhy z minulých životov, ktoré súčasný život dosiaľ ovplyvňujú. Z herkimer diamantu sa dá pripraviť výborne fungujúci "postrek", ktorý vylepší kvalitu životného prostredia, alebo drahokamový elixír.

Umiestnenie
Dá sa nosiť ako prívesok alebo náušnice (len krátkodobo). Položte ho na dolný koniec chrbtice alebo na iné miesta podľa potreby. Môžete ho tiež umiestniť medzi seba a zdroj elektromagnetického smogu. Je možné tiež pokropiť miestnosť roztokom.