Krištáľ

Krištáľ

Krištáľ je kameň kameňov - negatívnu energiu odoberá a pozitívnou nás dobíja. Kryštál krištáľu, ktorý bol kedysi ľuďmi považovaný za stuhnutú vodu či ľad sa používal v náboženských a šamanských systémoch po tisíce rokov. Vzhľadom ku svojmu spojeniu s vodou, sa v mnohých častiach Pacifiku, vrátane Austrálie a Novej Guinei, používal na magické vyvolávanie dažďa. Bežne sa používal medzi severoamerickými Indiánmi, V Južnej Kalifornii boli objavené ním osadené kúzelné a obradné palice.

V mystike kryštál krištáľu symbolizuje ducha a intelekt ľudských bytostí. Ich používanie v liečení, zmenách vedomia a mágii ich spojilo s duchom Nového veku.

Horský krištáľ je vďaka svojej jedinečnej špirálovej kryštalickej forme najúčinnejší liečivý kryštál a najsilnejší zosilňovač energie na tejto planéte. Pohlcuje, ukladá, uvoľňuje a reguluje energiu. Okrem toho ju dokáže výborne odblokovať. Ak sú akupunktúrne ihličky pokryté krištáľom, stúpne ich účinnosť o desať percent.

Ako ukázala Kirlianova fotografia, vaše biomagnetické pole sa v prípade, že držíte v ruke horský krištáľ, zdvojnásobí. Súčasne krištáľ odstraňuje svalové kŕče a chráni pred radiáciou. Vytvára elektromagnetické vlny a odstraňuje elektromagnetický náboj.

Práca s horským krištáľom na vibračnej úrovni umožňuje naladenie na špecifickú energiu, ktorú potrebujeme na uzdravenie alebo na splnenie duchovnej úlohy. Uvádza energiu do najdokonalejšieho možného stavu a odstraňuje vzniknutú nerovnováhu. Čistí a uzdravuje jednotlivé orgány a jemnejšie vyššie telá. Súčasne vedie ku hlbokému prečisteniu duše a spojeniu duševnej dimenzie s mysľou.
Nosí sa u seba, na sebe, alebo uchováva doma pre ochranné účely. V štrnástom storočí sa do kremenného kryštálu vyrývalo spodobenie muža v brnení, držiaceho luk a šíp. Kameň chránil svojho nositeľa a miesto kde bol uložený.
Vnáša do duše jasno a čistotu. Nabíja nás neustále novou energiou a silou.
Zbaví nás nespavosti a postará sa o príjemné sny, pokiaľ ho umiestnime na nočný stolík. Do snov vnesie jasno a pozitívnu energiu, ak sa v noci nachádza v našej blízkosti. Zneškodňuje tiež záporné zemské žiarenie a geopatogénne zóny.

Krištáľ vyrovnáva, čistí a chráni auru, odstraňuje zábrany a blokády brzdiace voľný tok energie. Nabíja telo pozitívnou energiou, vitalitou a silou. Lieči a zmierni bolesti, popáleniny a kožné ochorenia. Používa sa i k zastaveniu krvácania.
Je nositeľom čistého svetla, preto obsahuje všetky farby dúhy, a pôsobí na všetky čakry nášho tela. Pomáha prečisťovať naše myšlienky, a odstraňuje energetické blokády, tiež podobne ako ametyst podporuje intuíciu a meditáciu.
Uloženie vhodnej kryštálovej drúzy do priestoru zjemňuje pôsobenie škodlivých geopatogénnych zón. Pomáha nám správne sa rozhodnúť a odstraňuje vnútorné disharmónie.

Vyskytuje sa v rôznych tvaroch a veľkostiach, a každý má svoje špeciálne využitie.
Napríklad trsy kryštálov /drúzy/ rýchle vysielajú silnú energiu na všetky strany, a pohlcujú negatívnu energiu z prostredia, môžeme na nich čistiť iné kryštály. Geódy, ktoré majú nasmerované hroty dovnútra, sústreďujú energiu v sebe a pomaly ju vysielajú do okolia. Slúžia tiež na ochranu a pomáhajú nám pri duchovnom raste.
Krištálové gule energiu zosúlaďujú a a vyžarujú rovnomerne do priestoru, okrem toho so svojimi kresbami a uzavreninami pomáhajú veštcom pri zisťovaní budúcnosti.

Číre kryštály kremeňa predstavujú symbol spojenia človeka s kozmickou najvyššou energiou. Na vyrastajúcom kryštáli máme väčšinou okolo 6 plôšok - prislúchajúcim k šiestim čakrám, vrchná plôška symbolizuje siedmu - korunnú čakru.
Kryštál s jedným hrotom sa často využíva na liečenie, pri uložení hrotu od tela odvádza negatívnu alebo prebytočnú energiu preč, pri otočení privádza liečivú energiu tam, kam ho nasmerujeme. Využívame to napríklad aj pri reflexnej masáži chodidiel, či celého tela.
Krištály s dvoma hrotmi vyžarujú aj pohlcujú energiu na obidvoch koncoch súčasne, používajú sa najmä na odstraňovanie starých spôsobov myslenia a uložené na tretie oko posilňujú telepatiu.

Vlastnosti:
Na duchovnej úrovni zvyšuje horský krištáľ energiu na najvyššiu možnú mieru. Vyskytuje sa v mnohých farbách. Číry krištáľ funguje na všetkých rovinách bytia. Horské krištále v sebe ukladajú informácie ako prírodný počítač a súčasne predstavujú duchovnú knižnicu, ktorá čaká, až do nej niekto vstúpi. Krištáľ je tiež vybavený schopnosťou rozpúšťať karmickú sejbu. Zvyšuje duševné schopnosti a naladí vás na duchovné účely, pre ktoré ste vybratí. Ak sa použije pri meditácii, dokáže odfiltrovať všetky rušivé vplyvy. Je najúčinnejším príjemcom naprogramovania.
Na mentálnej úrovni napomáha sústredeniu a uvoľňuje dosiaľ uzamknutú pamäť. Horský krištáľ je vynikajúci sporiteľ energie. Keď ho pripevníte k palivovému systému automobilu, dokáže znížiť spotrebu pohonných hmôt.
Horský krištáľ máva rôzne tvarované plochy podľa toho, ako rýchlo vznikal. Tieto tvary majú obrovský význam.

Liečebné využitie:
Horský krištáľ je najdokonalejší liečivý kameň a dá s použiť pri riešení akéhokoľvek problému. Podporuje činnosť imunitného systému a uvádza telo do rovnováhy. Výborne pôsobí pri hojení popálenín. Uvádza do vzájomnej harmónie čakry a dostáva ich do súladu s vyššími jemnými telami.
Kremenný kryštál sa nosí tiež na utíšenie bolestí hlavy. Malý kryštál sa vkladá do ďasna na utíšenie bolesti zubov, na dobu, kým sa dostaneme k zubárovi. Zvykne sa držať v ruke, aby znížil horúčku. Kryštál je možné položiť na bolestivú časť tela a ponechať ho tu, aby navrátil telesnému stavu rovnováhu a odstránil energetické prekážky, o ktorých mnohý prehlasujú, že spôsobujú ochorenie.
Krištáľ je na celom svete považovaný za "mliečny" kameň. Pokladal sa na deti alebo ho nosili matky, aby zvýšili laktáciu a zaistili, že ich deti toto základné jedlo vstrebú.

Astrologické znamenie: Lev, Kozorožec
Čakra: korunná
Očista: čistí a nabíja sa sám, ale môžete ho vystaviť na slniečko