Labradorit

Labradorit

Labradorit je tajomný kameň svojim vzhľadom pripomínajúci polárnu žiaru. Šperkový Labradorit je známy pod názvom SPEKTROLIT. Je to vysoko mystický a ochranný kameň, vnáša svetlo do života. Podporuje rozvoj intuície, prináša nové myšlienky, odstraňuje negatívne energie útočiace na auru, potláča strach, neistotu, zvyšky starých sklamaní z minulých životov.

Najznámejšou vlastnosťou labradoritu je jeho schopnosť ochraňovať našu auru pred nežiaducimi energetickými "príveskami" - udržiava ju čistú, vyváženú, zapečatenú, bez energetických trhlín a únikov. Odráža od nás neželané energie a preto sa mu hovorí aj "energetický štít". Pomáha vyvažovať naše energetické obálky ("telá") a zlepšuje spojenie medzi fyzickým a mimofyzickým svetom.

Labradorit nám umožňuje otvoriť sa a vnímať vnútornú krásu ľudí a vecí, vrátane seba samých. Odrazu sme schopní nachádzať zaujímavé aj v tom, čo sa nám obvykle zdá nudné. Je to tým, že labradorit trochu posúva našu perspektívu. Pomáha nám prekonávať prekážky a zmeny tým, že nám prepožičiava silu a výdrž a pomáha nám nájsť to správne načasovanie, ako aj jasnejšie vidieť cieľ/smer. Je to zabijak falošných predstáv.

Pomáha nám nenechať sa vtiahnuť do života iných ľudí a necítiť sa zodpovednými za to, čo oni sami sebe robia. Preto je vhodný pre "misionárov", "spasiteľov" a "ochrancov vdov a sirôt a iných bezbranných". Učí nás rozlišovať, čo je náš "náklad" a čo si necháme naložiť na plecia od iných - a učí nás povedať "nie". Je výborný ako ochrana, ak sa okolo váš obšmieta nejaký "energetický upír". Zbavuje depresií, pocitu obete, nekonečnej smoly a neschopnosti zorientovať sa v živote.

Náleziská: Taliansko, Grónsko, Fínsko, Rusko, Kanada, Škandinávia
Čakra: srdcová, solar plexus, tretie oko
Očista: klasicky pod prúdom vlažnej vody, nabíjanie ľúbi počas splnu no nepohrdne ani krištáľom