Ruženín

Ruženín

Je to kameň srdca , kameň dobra, trpezlivosti, miernosti, nežnosti a emocionálneho ozdravenia. Lieči zranené city. Pomáha osamelým a opusteným. Vhodný pre ľudí, ktorí sa musia vysporiadať s hlbokým zármutkom. Posilňuje empatiu a citlivosť.

Je najlepší liečiteľ citov. Dokáže vyhľadať neopätované city a bolesti srdca a potom už nefunkčné a ničomu neslúžiace emocionálne stavy pretvorí. Vyhojí vnútornú bolesť a strádanie.

Vnáša mier a harmóniu do prostredia. Upokojuje atmosféru a obnovuje harmóniu po kríze. Navodzuje toleranciu a nezazlievanie. Zbavuje nás stresu, hnevu a zatrpknutosti, komplexov menejcennosti a neschopnosti vpustiť si iných ľudí do srdca. Rozpúšťa nepríjemné spomienky a pocity viny. Navodzuje vyrovnanie sa so sebou samým a sebalásku, rovnako ako lásku a otvorenosť voči ostatným. Vo vzťahoch posilňuje partnerskú vernosť. Ochraňuje pri tehotenstve a pôrode. Používa sa pri zomieraní ako kameň prechodu a často sa používa pri práci so snami a rozpamätávaní sa na sny.

Znižuje uponáhľaných a prenáhlených. Dáva nám čas vydýchnuť si a rozhodovať s jasnou hlavou. Pomáha nám vyjadriť svoje pocity, ale aj lepšie pochopiť pocity ľudí okolo nás.

Náleziská: Ťaží sa v Brazílii, Indii, na Madagaskare, na Urale, v juhozápadnej Afrike a v USA
Priradené čakry: Otvára a lieči srdcovú čakru . Mimoriadne vhodný je i pre korunnú čakru . Harmonizuje štyri horné čakry. Keďže vyvažuje jinovú a jangovú energiu, pri pokladaní na ktorúkoľvek čakru vyrovná a upraví jej energetický vír a vibráciu. Má receptívnu energiu, hodvábnu a mäkkú (jinovú).
Čistenie: Nevystavovať ho dlho priamemu pôsobeniu slnka, lebo vybledne. Treba ho často čistiť a nabíjať .Vybíja sa najlepšie na hematitovej drti a nabíja sa na mesačnom svite resp. na kryštálovom zhluku (alebo v ametystovej drúze).